Výchovný poradca

Výchovný poradca na školský rok 2011/2012 Mgr. Anna Čepková

Milí žiaci a rodičia!                       smiley

Najdôležitejšou vecou života je voľba povolania.

B. Pascal

Chcem Vás osloviť ako výchovný poradca školy, ktorý poskytuje poradenské a informačné služby v oblasti výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie. Moja činnosť je skutočne rôznorodá, ale hlavnou úlohou naďalej zostáva pomáhať pri výbere ďalšieho štúdia. V tomto školskom roku Vás čaká vážne rozhodnutie, ktoré ovplyvní Váš budúci život. Nebude to ľahké rozhodovanie, vybrať si nielen školu, ale možno aj prácu, ktorej sa budete  venovať v budúcnosti. Bude ma tešiť, ak Vaše rozhodnutie bude správne, ak ďalšie štúdium zvládnete a v živote sa uplatníte.

Rada Vám pomôžem a poradím.

Náplňou mojej práce však nie je len pomáhať deviatakom pri výbere ich ďalšieho štúdia pretože systematicky sa pripravovať na určitú profesiu vyžaduje omnoho dlhší čas, preto si aj mladší žiaci musia uvedomiť, že sa učia pre život a nie pre školu. A okrem toho, každý z nás sa potrebuje občas poradiť, zdôveriť, vyrozprávať, pretože ako hovorí turecké príslovie, nie je hanba, že nevieš, ale, že sa neopýtaš.