O škole

Budova našej školy sa nachádza v príjemnom prostredí sídliska Fončorda. Súčasťou školského areálu je školská jedáleň, knižnica Mikuláša Kováča, telocvičňa a všešportový areál.

Veľké pozitívum je taktiež množstvo zelene v školskom areáli, ktoré škola plánuje účelne využiť a v dohľadnej dobe vybudovať učebňu v prírode,
ktorá bude slúžiť hlavne na výuku prírodopisu a prvouky, ale taktiež aj iných predmetov kladúcich dôraz na ekovýchovu, environmentálnu výchovu a ochranu života a zdravia človeka.

HISTÓRIA ŠKOLY

Prvý impulz života našej vtedy ZDŤal 7. septembra 1964 vymenovaný riaditeľ Július Hološ. Privítal 979 žiakov, 63 pedagogických a správnych zamestnancov, ktorí patrili do našej novej školy.

Škola zo začiatku zápasila s rôznymi ťažkosťami. Nebola ešte otvorená školská jedáleň a telocvičňa, čo spôsobovalo nemalé starosti. V školskom roku 1967/68 počet žiakov vzrástol na 1282, z toho na 1. stupni v 20 triedach bolo 588 žiakov a dvojzmenné vyučovanie.

Naša škola však nezveľaďovala len učebné priestory, ale aj ducha a um svojich malých zverencov, čo sa prejavilo vo výrazných úspechoch v rôznych súťažiach: športových, speváckych, matematických, fyzikálnych, chemických, biologických a geografických olympiádach, v prednese poézie a prózy v slovenskom jazyku, v literárnych a výtvarných súťažiach, v olympiádach v ruskom, nemeckom, anglickom a francúzskom jazyku, ba i v aranžovaní kvetov.

1974 - škola s rozšíreným vyučovaním jazyka ruského, nemeckého a anglického, čo dalo možnosť žiakom 3. ročníka vybrať si jeden zo spomínaných jazykov a v 5. ročníku ďalší.

1986 - na 1. stupni k nemeckému a anglickému jazyku pribudol aj francúzsky, ktorý sa najprv vyučoval v krúžku a neskôr ako nepovinný predmet. Dnes sa francúzština učí aj na druhom stupni školy ako voliteľný predmet.

1975 - zriadenie športových tried so zameraním na atletiku

1984 - 1991 - športové triedy zrušené a na škole pracovalo len ŠŠS so zameraním na atletiku

1991 - činnosť športových tried obnovená a vzniklo i ŠŠS zamerané na plávanie.